ABD’de Banka Hesabı: Neden Vadesiz Banka Hesabı Açmalısınız?

ABD’de Banka Hesabı: Neden Vadesiz Banka Hesabı Açmalısınız?

ABD’de Banka Hesabınızın Olması Paranızı Güvenli Bir Şekilde Saklamanızı Sağlar

Evde çok fazla para bulundurmak risklidir. Tüm paranızı çok güvenli bir yerde sakladığınıza inanıyor olabilirsiniz fakat bankalar kadar güvenli midir acaba? Soygunlar, yangınlar ve diğer benzer felaketler bir anda tüm paranızı kaybetmenize yol açabilir. Fakat ABD’de banka hesabı açarak bu riskleri en aza indirebilirsiniz.

Eğer paranızı bir kredi kooperatifinde veya bankada tutarsanız, paranızı aslında sigortalatmış olursunuz. The National Credit Union Association (NCUA) ABD'deki kredi kooperatiflerini, Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) ise ABD bankaları sigortalamaktadırlar. Her iki kuruluş da hesap başına her birey için 250.000 dolara kadar bir sigorta koruması sunmaktadır. Ticari banka hesapları için bu sigorta kapsamı daha da yüksektir.

Daha Fazla Ödeme Yöntemi Kullanabilirsiniz

Vadesiz hesabın ne olduğunu ve bir tasarruf hesabından ne şekilde farklılaştığını biliyor musunuz? Vadesiz hesaplar, insanların paralarına kolayca erişebilmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Bir tasarruf hesabı paranızı uzun süre saklamanıza izin verirken, bir vadesiz hesap paralarınızı düzenli kullanabilmeniz için tasarlanmış güvenli ve erişilebilir olmasını sağlayan bir hesap türüdür.

ABD’de_banka_hesabi

Kendi hesabınızdan düzenli olarak para çekmek, hesabınıza para yatırmak ya da üçüncü kişi ya da kurumlara para transferi yapmak için vadesiz hesabınızı kullanabilirsiniz. Vadesiz hesap size ayrıca dijital bankacılık, banka kartları ve çekler gibi pek çok avantajı da beraberinde getirmektedir.

 ABD'de banka hesabı açabilmeniz için ABD'de ikametgaha sahip olmak gibi bazı temel şartları karşılamanız gerekmektedir.

ABD’de Banka Hesabı Açmak Ödeme Almayı Çok Daha Kolay Hale Getirecektir

Modern toplum, sadece banka hesabı olan insanları destekliyor gibi görünmektedir. Bugün, nakit olarak maaş ödeyen bir işverene rastlamak nerdeyse imkansızdır. Çoğu işveren, doğrudan banka hesabı yoluyla ödeme yaparken, bazıları ise geleneksel bir yöntem olan çek vermeyi tercih etmektedir. Bu, ABD’de banka hesabı olmayan bireylerin aylık maaşlarına erişmek için biraz zorlanabilecekleri anlamına gelmektedir.

Banka hesabı olmadan, havale yoluyla para alamazsınız. Kimi ABD bankaları, ABD’de banka hesabı olmayan kişiler için nakde dönüştürebilecek maaş çeki hesabı hizmeti verebilmektedirler. Ancak, bunun için belirli bir ücret ödemeniz gerekir.

Bir vadesiz hesabınız varsa, bu tür sorunlarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Doğrudan banka hesabı yoluyla ve çekler de dahil olmak üzere tüm olası kanallarla ödemenizi teslim alabilirsiniz.

Faturalarınızı Saniyeler İçinde Ödeyebilirsiniz

ABD’de banka hesabı sahibi olmanın bir diğer avantajı ise online bankacılık hizmetini kullanabilmenizdir. Online bankacılık işlemleri sizin için birçok işi kolaylaştırır. Örneğin faturalarınızı kolaylıkla birkaç adımda ödeyebilir veya otomatik ödeme talimatı vererek hiç uğraşmadan her ay düzenli olarak ödeme yapabilirsiniz.

Herhangi Bir İşlem Limitiniz Olmayacaktır

Tasarruf hesaplarının ve vadesiz hesapların sunabileceği farklı avantajlar bulunmaktadır. Eğer para biriktirmek gibi bir hedefiniz varsa ve aynı zamanda finansal işlemleri zahmetsizce yapmak istiyorsanız, her ikisine de sahip olmanızda fayda var. Ancak, banka hesaplarında para tutmak çok içinize sinmiyorsa, en azından bir vadesiz hesabınız olduğundan emin olun. Bunun nedeni öncelikle vadesiz hesaplar için herhangi bir işlem sınırı olmamasıdır.

abdde_banka_hesabi

Tasarruf hesabınızdan ayda belirli sayıda para çekme işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca tasarruf hesabınızdan yazabileceğiniz çek sayısında da kimi kısıtlamalar bulunmaktadır. Ancak vadesiz hesaplar para çekme, para transferleri, çekler veya kart ödemelerinin hiçbirinde kısıtlama koymaz.

Özet Olarak...

ABD’de vadesiz banka hesabı sahibi olmanın her açıdan faydalı olduğunu gördük. Vadesiz hesap zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayacak ve ayrıca fonlarınızı güvende tutacaktır.

Ekip Olarak Size Yardımcı Olmaya Hazırız!

ABD'de işinizi kurmak ve yürütmek için hazırlamanız gereken çok sayıda dokümantasyona ihtiyacınız var. Risklerinizi değerlendirmek ve işiniz için işletme sigortası satın almak zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz her konuda uzman olamazsınız. ABD’de çalışanları işe alma sürecinde güvenebileceğiniz uzman bir danışmanlık firması size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Deneyimli iş avukatları, pazarlama uzmanları ve iş danışmanlarından oluşan Liberty Business, gelişen bir işletmenin yaşayabileceği tüm soruların veya ihtiyaçların cevaplarını sunmaktadır.

  • Paşlaş:

Son Yazılar