ABD’de İşletmeniz İçin Depolama Neden Önemlidir?

ABD’de İşletmeniz İçin Depolama Neden Önemlidir?

ABD’de İşletmeniz İçin Depolama: E-ticaret ve Start-Up Hedefleri

ABD’de işletmeniz için depolama (warehousing), yalnızca mal depolamak ve gönderilen ürünleri hazırlamak için kullanılan bir yer değil aynı zamanda müşteri memnuniyetini ve işletmelerin hayatta kalmalarını da etkileyen bir olgudur. McBride’ın bahsettiği gibi, depolama, basitçe bir depolama olanağı sağlamıyor, aynı zamanda envanter kontrolü sağlıyor, sipariş doğruluğunu artırıyor, çalışanların faaliyetlerini takip ediyor ve daha hızlı toplama ve teslimat süreleri sağlıyor.

Özellikle uluslararası e-ticaret yapan firmalar için depolama, işinizin çok önemli bir parçasıdır. Tedarik zincirinizin sağlığı, müşteri memnuniyetinizi ve dolayısıyla iş başarınızı etkiler. Özellikle pandemi sonrası dönemde kargo maliyetlerindeki artış ticarette önemli bir yük oluşturmaktadır. Nakliye maliyetlerindeki artış, karlılığı ve iş kararlarını etkiler. FOB sevkiyatındaki ve müşteriye doğrudan nakliye ücretlerindeki artış, nakliye ve depolama gibi tedarik zinciri unsurlarının gözden geçirilmesini gündeme getirmektedir. Depolama, tedarik zincirinin önemli bir parçasıdır ve teslimat süresini etkiler.

ABD’de İşletmeniz İçin Depolama

ABD’de işletmeniz için depolama, sipariş karşılama süreçlerini iyileştirir.

ABD’de İşletmeniz İçin Depolama Ne Fayda Sağlar?

Siparişler geldiğinde, depolama hizmetleri, ürünlerin tespiti, sınıflandırılması, güvenlik önlemleri ve hijyeninin sağlanması, gözden geçirilmesi ve müşterilere gönderilmesinden sorumlu olacaktır. Depolama hizmetleri, ürünleri mümkün olan en uygun şekilde kullanılabilir hale getirir. Aynı zamanda lojistik maliyetlerini düşürür ve müşteri hizmetleri kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırır.

ABD’de işletmeniz için depolama hizmetlerinin faydaları başlıca şunlardır:

 • Daha hızlı sipariş karşılama süreçleri: Siparişlerin hızlı ve doğru yerine getirilmesi, şirket başarısında çok önemli bir role sahiptir. Depolama hizmetleri, ürünlerinizin güvenli bir şekilde stoklanması ve sipariş karşılama doğruluğunu artırarak sizi olası sipariş karşılama hatalarından korunmanıza yardımcı olur.
 • Risk yönetimini geliştirir: ABD’de işletmeniz için depolama hizmetleri, pazarınız yeterli talebe ulaşana kadar fazla ürünlerin depolanmasına yardımcı olur.
 • Satın alma kararlarınıza katkı sağlar: Depolama hizmetleri, yeni ürünleri ne zaman satın alacağınızı belirlemek için kullanabileceğiniz doğru veriler sunabilir.
 • Daha fazla depolama alanı sağlar: Hizmetlerin profesyoneller tarafından sunulması depolama kalitesini ve alan kullanımını optimal hale getirir ve bu da size birim alanda daha fazla alan oluşturur.
 • Daha iyi ürün organizasyonu ve sipariş takibi: Tüm çarklar normal bir şekilde dönerken, hiç kimse depolamanın önemini anlayamayabilir. Ne zaman bir dişli biraz zorlansa ve sorun çıkarsa, ekibiniz ve müşterileriniz dahil herkes sonunda bir şeylerin yanlış olduğunu anlar. İş planlarında da benzer bir durum vardır. Her şey yolunda ise planların varlığından kimsenin haberi olmayabilir.

Depolama Hizmetleri Verimlilik Sağlar

 • Verimlilik sağlamak (Yatırım Getirisi-ROI analizi ile görülebilecektir): Depolama hizmetleri, işletme verimliliğini artırır. Günümüzde pek çok işletme için verimlilik önemli bir göstergedir. Verimlilik, mal ve hizmetlerin üretimindeki kaynakların (bilgi, emek, sermaye, malzeme, arazi, enerji) etkin kullanımıdır. Depolama hizmetleri üretim kaynaklarınızın israfını önlemeye katkı sağlar.
 • Mevsimsel büyümeyi ve üretimi desteklemek: Talebin göreceli olarak daha düşük olduğu dönemlerde üretim yapmanızı olanak sağlayarak, talebin yoğun olduğu dönemlerde daha kolay sipariş karşılamanıza katkı sağlar.
 • Daha iyi envanter kontrolü ve yönetimi: ABD’de işletmeniz için depolama hizmetleri, sahip olduğunuz ürünler konusunda anlık sağlayarak depo ve envanter kontrolünüzü kolaylaştırır. Gerçekleşmiş satışlar, alınan siparişler, sevkiyatlar, teslimler ve konularda takibi kolaylaştırır. Ürün hırsızlığını en aza indirir.

ABD’de İşletmeniz İçin Depolama

Depolama hizmetleri e-ticaretinize katkı sağlar.

Depolama Hizmetlerinin Diğer Faydaları.

 • Stresi azaltır: Depolama, sevkiyat ve stok yönetimi stresli konulardır. Bu hizmetlerin sizin adınıza yapılması asıl işinize konsantrenizi artırır.
 • Paradan ve zamandan tasarrufa yardımcı olur. Deponun konumu, kalitesi, verimliliği ve kapasitesi, lojistik maliyetlerini ve operasyonel başarıyı etkiler. Depolama işletmeleriniz, yeni kurduğunuz şirketiniz ve e-ticaretiniz için pahalı nakliye maliyetlerini ortadan kaldırır ve günlük iş faaliyetlerinize odaklanmanızı kolaylaştırır.

Hızlı, güvenli, doğru ve zamanında ürün sevkiyatı, rekabetin çok yoğun olduğu iş dünyasında başarınıza katkı sağlayacaktır. Özellikle COVID-19 salgını, önemli pazarlara yakın üretim ve depolamanın önemini bir kez daha gösterdi. Şirketler, Avrupa ve ABD gibi büyük pazarlara yakın üretim ve depolamaya yatırım yapıyorlar. ABD 330 milyonu aşan nüfusu ve 60.000 USD kişi başına düşen geliri ile dünyanın en büyük pazarlarından biridir. ABD’de işletmeniz için depolama hizmetleri size önemli katkılar sağlayacaktır.

Uygun Depolama Hizmetleri Eksikliğinin Muhtemel Sonuçları

 • Kayıp envanterler,
 • Sevkiyat hataları veya yanlış gönderiler,
 • Stok depolama alanının kalmaması,
 • İhtiyaçtan fazla envanterin satın alınması.

ABD’de İşletmeniz İçin Depolama: E-Ticaret Hedefleri

ABD Nüfus Sayım Bürosu'na göre, e-ticaret harcamaları 2020'nin ikinci ve üçüncü çeyreklerinde bir önceki yıla göre sırasıyla %44,4 ve %36,7 arttı. Online alışveriş, 2020'nin ikinci çeyreğinde tüm perakende satışların yüzde 16,1'ine ulaştı. Üstelik 2030 yılına kadar yüzde 39 olması bekleniyor ve bazı uzmanlar bu sayıya daha erken ulaşabileceğini düşünüyor.

UPS'ten Bobby Clements, “Teslimat hızı ile envanteri onlarca bölgeye yayan bir model arasında bir denge bulmalıyız. Teslimat hızı önemlidir, ancak öngörülebilirlik, güvenilirlik ve görünürlük de önemlidir ... Geleceğin deposu, özellikle çok müşterili bir tesis için daha modüler, ölçeklenebilir ve ekonomik olmalıdır. " Uzmanlar, ek e-ticaret satışlarındaki her 1 milyar dolarlık ek satış için, satıcıların 100.000 metre kare depo alanına ihtiyaç duyduğunu belirtiyor.

Cushman & Wakefield'den Jason Tolliver şunları söylemektedir: E-ticaretteki gelişmeler ile, 2021'de 20 milyon metre kareye ihtiyaç olacağını, 2022'de 20 milyon metre kareye daha ihtiyaç olacağını belirtmektedir. Yerleşik tedarik zincirlerinin bir uzantısı olan kentsel depolar, malları yalnızca perakende merkezlerine ve mağaza vitrinlerine değil, aynı zamanda doğrudan tüketicinin kapısına götürmek. Bu veriler çerçevesine önümüzdeki yıllarda hem rekabet artacak hem de Pazar büyüyecektir. Bu çerçevede ABD’de işletmeniz için depolama hizmetleri daha da önem kazanmaktadır.

ABD’de İşletmeniz İçin Depolama

ABD’de işletmeniz için depolama hizmetleri e-ticaretinizi desteklemeli

Depolama Hizmetleri İçin Cazip Bölgeler

Tolliver ayrıca, sanayi için en güçlü kiralama talebinin Dallas, Chicago, Atlanta, Güney Kaliforniya, Houston, Pennsylvania I-81 / I-78 Koridoru, Indianapolis, Toronto ve Phoenix'te olmasını beklerken, Kuzey Amerika endüstriyel pazarlarının önümüzdeki 24 ay içinde 100.000 metre kareden fazla büyüyeceği tahmin ediliyor.

Farklı işletme türleri için birçok türde depolama hizmeti vardır, ancak bazılarının maliyetlerinizi düşürmek ve müşteri memnuniyetinizi artırmak için ihtiyaçlarınızı daha fazla karşılayabileceğine eminiz. Hiçbir şey çözümsüz değildir. Sizin ticari faaliyetlerinize uygun ve günlük ticari faaliyetlerinizi kolaylaştıracak alternatif çözümler bulmanıza yardımcı olabiliriz. Deneyimli iş uzmanlarımız size yardımcı olabilirler. ABD’de işletmeniz için depolama hizmetlerin envanter ve sipariş karşılama süreçlerini kontrol etmenize katkı sağlarlar.

Özet Olarak:

ABD’de işletmeniz için depolama, yalnızca mal depolamak ve gönderilen ürünleri hazırlamak için kullanılan bir yer değil aynı zamanda müşteri memnuniyetini ve işletmelerin hayatta kalmalarını da etkileyen bir olgudur. Depolama hizmetleri, ürünlerin tespiti, sınıflandırılması, güvenlik önlemleri ve hijyeninin sağlanması, gözden geçirilmesi ve müşterilere gönderilmesinden sorumlu olacaktır. Depolama hizmetleri lojistik maliyetlerini düşürür ve müşteri hizmetleri kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırır.

Daha hızlı sipariş karşılama süreçleri, daha iyi envanter kontrolü ve yönetimi, daha fazla depolama, daha iyi ürün organizasyonu ve sipariş takibi dahil olmak üzere depolamanın birçok faydası vardır. Ayrıca risk yönetimini, satın alma kararlarını destekler. Verimlilik sağlamak, mevsimsel büyümeyi ve üretimi desteklemek ve iş stresini azaltmak, depolamanın diğer faydalarıdır. Paradan ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Online alışveriş, 2020'nin ikinci çeyreğinde tüm perakende satışların yüzde 16,1'ine ulaştı. Üstelik, 2030 yılı ve hatta öncesinde de yüzde 39 olması bekleniyor. Depolama çözümlerine yatırım yapmak, envanter ve sipariş karşılama süreçlerini kontrol etmenize katkı sağlayacaktır.

Ekip Olarak Size Yardımcı Olmaya Hazırız!

ABD'de işinizi kurmak ve yürütmek için hazırlamanız gereken çok sayıda dokümantasyona ihtiyacınız var. Risklerinizi değerlendirmek ve işiniz için işletme sigortası satın almak zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz her konuda uzman olamazsınız. İş hayatınızda ABD’de işletmeniz için depolama hizmetleri tedarikinde, güvenebileceğiniz uzman bir danışmanlık firması size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Deneyimli iş avukatları, pazarlama uzmanları, iş danışmanları ve blok zinciri profesyonellerinden oluşan Liberty Business, gelişen bir işletmenin sahip olabileceği tüm soruların veya ihtiyaçların cevaplarını sunmaktadır.

 • Paşlaş:

Son Yazılar