Küçük İşletmeler İçin Amerika’da Muhasebe Hizmeti

Küçük İşletmeler İçin Amerika’da Muhasebe Hizmeti

Birçok işletme için Amerika’da muhasebe hizmetleri almak göz ardı edilse de muhasebe bir işletmenin ayrılmaz bir parçasıdır. Vergi zamanı gelene kadar Amerika’da muhasebe işini göz ardı eden işletmeler, vergi ödeme günü gelince işlerini aceleye getirirler ve bu önemli finansal sonuçlar doğurabilir.

Peki muhasebe işlemleri küçük işletmeler için neden önemlidir? Muhasebeyi göz ardı ederseniz veya muhasebecilikte yapılması ve yapılmaması gerekenlere hâkim değilseniz ne sonuçlar doğurur? gibi sorular için yazımızı okumaya devam edin.

5 Maddede Amerika’da Muhasebe Hizmeti Almazsanız İşletmeniz Nasıl Etkilenir

Amerika’da muhasebe hizmeti almamanın işletmeniz üzerinde önemli etkileri olabilir. Ek olarak işletmenizin anlık performansını takip etmeniz de zorlaşacaktır. Şimdi gelin 5 maddede Amerika’da Muhasebe olmazsa işletmenizin nasıl etkilenebileceği hakkında konuşalım.

amerikada_muhasebe

1.Finansal Kayıtlarınızı Kendiniz Tutarsanız İşiniz Zorlaşır

Küçük işletmelerde muhasebe işini takip etmemek, muhasebe kayıtlarının güncellikten yoksun olması anlamına gelir.

Küçük işletmelerde muhasebe işini takip etmemek, muhasebe kayıtlarının güncellikten yoksun olması anlamına gelir. Bu nedenle işletmeniz hakkındaki finansal bilgileriniz (varlıklarınız ve borçlarınız) güvenilmez olur.

Sabit ve değişken maliyetlerinizi tanımlamanız ve sınıflandırmanız zorlaşacağından şirketinizin finansal durumunu net olarak göremeyebilirsiniz. Ayrıca nakit akışını ölçemediğiniz zaman değişken giderler, vadesi geçmiş faturalar gibi şirketiniz için hayati konular gözünüzden kaçabilir.

Basitçe söylemek gerekirse, küçük işletmeler Amerika’da muhasebe hizmeti olmadan, tutarsızlıkların ortaya çıkması durumunda zorlanacak ve eli ayağı birbirine dolaşacaktır.

2. Amerika'da Muhasebe Hizmeti Almazsanız Faturalandırma Döngünüzün Takibi Zorlaşır

Amerika’da muhasebe yoluyla fatura döngünüzün takibini sağlarsınız. Eğer takip edemezseniz ödenmemiş faturaların düzenlenmesi imkânsız hale gelir ve nereye, ne zaman borçlu olduğunuzu hatırlayamazsınız. Bu nedenle faturaların takibi için muhasebe hizmeti almak zaruridir. Ödenmemiş faturalarınızı izleyememeniz, şirketinizin finansal durumu üzerinde önemli etkilere sahip olabilir. Hatta faturaların birikmesi, gözden kaçması işletmenizi iflasa kadar götürebilir.

3.Harcamalarınızı Yönetmekte Zorlanırsınız

Amerika’da muhasebe hizmeti almamanın, küçük işletmeler üzerinde uzun vadede sürekli sızıntılar yoluyla para kaybetme gibi başka finansal yansımaları da olabilir. İşletmeniz ölçüsünde küçük olan harcamaları unutmanız muhtemeldir. Bu küçük harcamalar zamanla büyük miktara ulaşabilir. Atalarımızın dediği gibi; damlaya damlaya göl olur…

amerikada_muhasebe_hizmetleri

Ek olarakhizmeti almazsanız vergi indirimlerini gözden kaçırıp fazladan vergi ödeyebilirsiniz.

4.Finansal Planlamanız Sağlıklı Olmaz

İşletmenizin finansal planlaması için muhasebe bilgilerinizin doğruluğu ve güvenilirliği çok önemlidir. Amerika’da uygun bir muhasebe sistemine sahip olmadan tüm finansal bilgilerinizi bir araya getirmek için saatlerinizi harcayabilirsiniz. Bu bilgileri bir araya getirirken hata yapma payınız da oldukça yüksek olacağından, mali kayıtlarınızın güvenilirliğinden şüphe duyabilirsiniz.

Bu güvensizlik gelecekteki finansal planlamanızı oluşturmanızı zorlaştırır. Finansal planı olmayan işletmeler ise ciddi mali sonuçlarla karşılaşabilir.

5.Amerika'da Muhasebe Vergi Yönetimini Kolaylaştırır

İşletme vergileri özellikle Amerika’da muhasebe işlemlerini göz ardı eden küçük işletmeler için göz korkutucu ve zaman alıcı olabilir. Bu sebeple vergi gibi kritik, şirketinizin ceza alabileceği bir konuya önem vermeniz çok mühimdir. Vergilerinizin düzenli bir şekilde takip edilmemesi şirketinize hem finansal hem de hukuki zararlar verebilir.

amerikada_muhasebe

Özet Olarak

Küçük işletmeler için Amerika’da muhasebe olmazsa olmazdır. Şirketinizin bugünü ve yarını için profesyonel muhasebe hizmetleri almanız sizin yararınıza olacaktır.

Ekip Olarak Size Yardımcı Olmaya Hazırız!

ABD'de işinizi kurmak ve yürütmek için hazırlamanız gereken çok sayıda dokümantasyona ihtiyacınız var. Risklerinizi değerlendirmek ve işiniz için işletme sigortası satın almak zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz her konuda uzman olamazsınız. ABD’de çalışanları işe alma sürecinde güvenebileceğiniz uzman bir danışmanlık firması size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Deneyimli iş avukatları, pazarlama uzmanları ve iş danışmanlarından oluşan Liberty Business, gelişen bir işletmenin yaşayabileceği tüm soruların veya ihtiyaçların cevaplarını sunmaktadır.

  • Paşlaş:

Son Yazılar