İşletmeniz İçin Amerika’da Türk Avukat Tutarken Bilmeniz Gerekenler

İşletmeniz İçin Amerika’da Türk Avukat Tutarken Bilmeniz Gerekenler

Amerika’da bir işletme kurmaya karar verdiyseniz ve halihazırda bir işletme sahibiyseniz, yasal süreçlerle karşılaşabilir ve sorunlar, belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Amerika’da türk avukat tuttuğunuzda, sizin yerinize tüm yasal prosedürleri ele alan, çıkarlarınızı en iyi şekilde koruyabilecek bir profesyonelle çalışmış olursunuz. Çalışacağınız avukat size aşağıdaki hizmetleri verebilir:

  • Doğru iş yapısını seçmenize yardımcı olarak, kurulum maliyetlerini, vergi yükümlülüklerini vb. değerlendirmenizi ve anlamanızı sağlar.
  • En iyi çıkarlarınıza göre hazırlandığından emin olmak için tüm iş sözleşmelerini gözden geçirir.
  • Bir iş avukatı, buluşlar, ürün tasarımları, ticari hizmetler, ticari sırlar ve logolar olmak üzere fikri mülkiyetinizi koruyacaktır.
  • Gayrimenkul sözleşmeleri ve kiralamalar konusunda size yardımcı olabilirler
  • Amerika’da uzman bir hukuk firması, karşılaşabileceğiniz davaları azaltabilir ve ticari faaliyetlerle ilgili eyalet yasalarına ve federal yasalara uymanızda size yol gösterebilir.

amerika'da türk avukat

İşletmeniz için hukuk firması tutmanın avantajlarından bahsettik. Şimdi gelin çalışacağınız hukuk bürosunu seçerken göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerden bahsedelim.

Amerika’da Türk Avukat Tutarken Dikkate Alınması Gereken 4 Faktör

Amerika’da türk avukat denince karşınıza birçok sonuç çıkabilir. Bu sonuçların arasından en iyisini seçmek için aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurun.

1. İş Hukukunda Deneyim

Tüm iş alanları farklı olduğu için işletme türünüz ve alanınızı göz önünde bulundurarak, iş hukukunda uzmanlaşmış bir avukat seçmeniz gerekir. Bu çok önemlidir çünkü yasal süreçler ve sorunlar işinize, sektörünüze göre değişiklik gösterir. Bu nedenle Amerika’da türk avukat tutarken avukatın yetkinliğini önemsemelisiniz.

Amerika’da iş hukuku uzmanı avukatın size yardım etmesi gereken yasal alanlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

Uzun vadeli yasal danışmanlık ve koruma için Amerika’da türk avukat tutmak avantajlı bir seçim olabilir.

2. Tutacağınız İş Avukatının Çalışma Ahlakı ve İtibarı

Amerika’da tutacağınız türk avukatın direkt olarak firmanızı temsil edeceğini göz önünde bulundurun. Firmanızı temsil edecek olan avukatın güvenilir ve itibarlı bir avukat olması, yasal sorunları ele almadaki uzmanlığı, tutacağınız avukatta bakmanız gereken en önemli özelliklerden olmalıdır.

amerikada türk hukuk bürosu

Avukatın güvenilirliğini anlamanız için en iyi kaynak geçmiş incelemeler ve referanslardır. Amerika’da türk avukat tutacağınızda avukatın ismini çevrimiçi olarak aratıp diğer insanların incelemelerini okuyabilirsiniz. Hatta daha da emin olmak için geçmiş müşterilerle irtibata geçmeyi de deneyebilirsiniz.

Okuduğunuz incelemelerde avukatın şeffaflığından ve temsil yeteneğinden şikayetler varsa, o hukuk firmasından uzak durmanız gerekir.

3. Avukatla İletişim

İşletmeniz için bir hukuk firması tutarken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör, avukatınız ile sağlıklı bir şekilde iletişim kurup kuramadığınızdır. Avukatınızla iletişimi kolaylıkla kurabiliyor musunuz? Çağrılarınıza veya e-postalarınıza zamanında yanıt veriyor mu? Bunlar Amerika’da avukat tutmadan önce cevabını bulmanız gereken önemli sorulardır.

Bunu hukuk firmasını işe almadan tecrübe etmeniz tabii ki de zordur. Ancak ilk iletişim size fijir verebilir. Avukat çok fazla dava üstünde çalışıyorsa, size ayıracağı zaman kısıtlı olabilir.

4. Ücretler

Son olarak, anlaşacağınız hukuk firmasının ücret prosedürünün nasıl işlediğini öğrenmeniz gerekir. Sizden saatlik olarak mı ücret alacaklar yoksa her ay sabit bir ücret mi? Fiyatlar diğer firmalara kıyasla çok mu uçuk? Gelecekte fiyat artırımı ile karşılabilir miyim?

newyorkta türk avukat

Tutacağınız hukuk firmasından önce 2 ila 4 firmadan ücret konusunda bilgi almanız kafanızda bir fiyat oluşmasına yardımcı olabilir.

Özet Olarak

Amerika’da türk avukat tutmak, işletmenizin bugünü ve yarını için yasal yolları halletmekte size büyük kolaylık sağlayabilir. Güvenilir, uzman ve şeffaf bir firma tuttuğunuza emin olun.

Ekip Olarak Size Yardımcı Olmaya Hazırız!

ABD'de işinizi kurmak ve yürütmek için hazırlamanız gereken çok sayıda dokümantasyona ihtiyacınız var. Risklerinizi değerlendirmek ve işiniz için işletme sigortası satın almak zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz her konuda uzman olamazsınız. ABD’de çalışanları işe alma sürecinde güvenebileceğiniz uzman bir danışmanlık firması size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Deneyimli iş avukatları, pazarlama uzmanları ve iş danışmanlarından oluşan Liberty Business, gelişen bir işletmenin yaşayabileceği tüm soruların veya ihtiyaçların cevaplarını sunmaktadır.

  • Paşlaş:

Son Yazılar