Amerika’da Türk Muhasebeci ile Çalışırken Bilmeniz Gerekenler

Amerika’da Türk Muhasebeci ile Çalışırken Bilmeniz Gerekenler

İster yeni bir işe başlayın isterseniz de halihazırda bir şirkete sahip olun, muhasebecilik bir işletmenin en önemli fonksiyonlarındandır. Muhasebe; mali durumunuzu takip etmenize ve daha sağlıklı adımlar atmanıza katkı sağlar. Amerika’da Türk muhasebeci ile çalışmak iş yükünüzü hafifletir ve yabancı dil konusunda sıkıntı yaşayan işletme sahiplerine ana dilinde profesyonel yardım sağlar.

Küçük işletmeler için muhasebe işleri başlangıçta kolay gibi görünebilir. Fakat işletmeniz büyüdükçe İngilizce olarak işleyen mali işleriniz, evrak işleriniz gibi süreçler çok karmaşık bir hal alabilir. Amerika’da Türk muhasebeci tutmak da tam olarak bu noktada gereklidir. Alanında uzman bir muhasebeci, karmaşık görünen işlerin altından kalkmanızda, şirketinizi ileriye taşımada ve tüm bu süreçleri Türkçe olarak anlatarak işlemlere hakim olmanızda sizlere yardımcı olur.

Çalışacağınız muhasebeciyi hangi faktörleri göz önüne alarak seçebileceğinizi 5 madde ile sizlere açıklamaya çalışacağız. Hadi başlayalım.

Amerika’da Türk Muhasebeci İşe Alırken Bilmeniz Gereken 5 Madde

İşletmenizin tüm gelir-gider hesabını tutacak, finansal ayağını yönetecek bir muhasebeciyi işe alırken bilinçli bir karara varmak çok önemlidir.

amerikada türk muhasebeci

Muhasebe Hizmeti Neleri İçerir?

Muhasebeci tutmadan önce, muhasebe kavramı nedir, neleri içerir gibi soruların cevabının bilinmesinde yarar vardır. Muhasebeciler çok çeşitli hizmetler sunabilirler. İhtiyaçlarınıza uygun olan hizmetleri alabileceğiniz bir muhasebeci bulmak işletmenizin finansal durumu için çok önemlidir.

İdeal olara, profesyonel bir muhasebe hizmeti şunları içermelidir;

 • Mal beyanı
 • Banka anlaşmaları
 • Alacak ve borç hesapları
 • Vergi kontrolü
 • Kar ve zarar tabloları
 • Bordro hizmetleri

Hizmetleri işletmenizin finansal ihtiyaçları doğrultusunda eksiksiz aldığınıza emin olun.

Muhasebe ve Defter Tutma İki Farklı Şeydir

Birçok muhasebeci terimleri birbirinin yerine kullanabilirken, defter tutma ve muhasebe arasında farklılıklar vardır. Amerika’da Türk muhasebeci işe almadan önce bu farkı açıkça anlamalısınız.

newyork türk muhasebeci

Defter tutma, finansal işlemlerinizi kaydetme sürecidir, oysa muhasebe finansal verilerin sınıflandırılmasını, yorumlanmasını, analiz edilmesini ve raporlanmasını içerir. Bu ikisi arasındaki farkı anlayarak muhasebe hizmeti konusunda uzmanlığa sahip bir muhasebeci ile çalışmanız gerekir.

Amerika’da Türk Muhasebeci: Gelişmiş Bir Yazılım Kullanıyor mu?

Muhasebeci hala geleneksel sistemlere güveniyorsa, bu bir kırmızı bayraktır. İster küçük bir işletme ister büyük bir işletme olun, muhasebeciniz güncel ve gelişmiş bir yazılım kullanmalıdır.. Muhasebe işlerinde yazılım kullanmanın birkaç avantajı vardır:

 • Finansal verileri daha hızlı işleyebilir
 • İşletme vergilerinizi hazırlamayı ve dosyalamayı kolaylaştırır
 • Raporlama doğruluğunu artırır
 • Manuel hataları ve defter tutmadaki maliyetli hataları azaltır

Bu yüzden, Amerika’da Türk muhasebeci tutarken muhasebecinin defter tutma sürecini kolaylaştıran, hataları azaltan ve verimliliği artıran güvenilir bir yazılım kullanmasını sağlayın.

Kişisel ve İşletme Mali Kayıtlarınızı Ayrı Tutun

Oluşabilecek potansiyel karışıklıkları önlemek amacıyla muhasebe hizmeti alırken kişisel kayıtlarınızı işletmenizin mali kayıtlarından ayrı tutmanız gerekmektedir. Diğer türlü size maliyetlere yaratabilecek hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

amerika'da türk muhasebeci

İşletme giderlerini karşılamak için kişisel kredi kartınızı kullanmamak, farklı çek hesapları oluşturmak bu karışıklığı önleyebilecek birkaç tavsiyedir. İşletme kayıtlarınız ile kişisel kayıtlarınızı ayrı tutmak şirketinizin mali yapısını daha sağlıklı görmenize katkı sağlayacaktır.

Var Olan Muhasebe Ekibinize Yeni Muhasebeciyi Entegre Edin

Halihazırda bir muhasebe ekibiniz varsa veya işleri kendiniz yönetiyorsanız, yeni alacağınız muhasebeciyi muhasebe sisteminize entegre etmeniz gerekir. Amerika’da Türk muhasebeci tutarken muhasebecinin ekstra olarak size ne sağlayacağı, sizinle uyumlu çalışıp çalışmayacağı, kullandığınız yazılımlara hakim olup olmaması bu entegrasyon sürecini belirleyecek bazı faktörlerdir.

Özet Olarak

Bu önemli gerçekleri akılda tutmak, şirketinizin finansal sağlığında iyileşme sağlarken muhasebe hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Saydığımız maddeleri de göz önünde bulundurup ana dilinizde sizlere yardımcı olarak stresinizi azaltacak, kapsamlı hizmetler, uzman bir danışmanlık ve uygun fiyatlar sunan güvenilir ve deneyimli bir muhasebeci seçin

Özellikle yabancı dil konusunda sıkıntı yaşayan işletmeciler için Amerika’da Türk muhasebeci tutmak, dil sorununuz olmasa bile aynı kültürel kodları taşıdığından, sizin, kaygı ve önceliklerinizin ve işletmenizin size özgü olan süreç ve uygulamalarının pek tabi ki daha iyi anlaşılıp değerlendirilmesini sağlayacaktır. Yukarıdaki maddeler Amerika’da Türk muhasebeci seçerken en iyisini bulmanızda sizlere yardımcı olacaktır. Kapsamlı hizmetler sunan, profesyonel, güvenilir ve uygun ücretler sunan deneyimli bir muhasebeci, işletmenizin değerini yükseltecektir.

Ekip Olarak Size Yardımcı Olmaya Hazırız!

ABD'de işinizi kurmak ve yürütmek için hazırlamanız gereken çok sayıda dokümantasyona ihtiyacınız var. Risklerinizi değerlendirmek ve işiniz için işletme sigortası satın almak zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz her konuda uzman olamazsınız. ABD’de çalışanları işe alma sürecinde güvenebileceğiniz uzman bir danışmanlık firması size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Deneyimli iş avukatları, pazarlama uzmanları ve iş danışmanlarından oluşan Liberty Business, gelişen bir işletmenin yaşayabileceği tüm soruların veya ihtiyaçların cevaplarını sunmaktadır.

 • Paşlaş:

Son Yazılar