Nasıl Banka hesabı açılır

Nasıl Banka hesabı açılır

En uygun olan yöntem, işinizi rahatça yöneteceğiniz ve hesabınızı takip edebileceğiniz bir yerde banka hesabınızı açmanızdır. Delaware Eyaleti'ndeki bankaların ABD dışındaki işletme sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğu hizmetler düşünüldüğünde, başka bir yerde iş yapmanıza rağmen Delaware'de bir banka hesabı açma seçeneğini değerlendirmenizde fayda vardır. 

Şirketiniz için bir ABD’de bir banka hesabı açmak istediğinizde, bankada bulunmanız ve istenen belgeleri sağlamanız gerekmektedir. Aşağıda, bir şirket bankada hesap açtığında bankalarca istenen en yaygın belgelerden bazıları verilmiştir. Ancak, bankaların şirketlere hesap açmak için kendi politikaları olduğundan, bazı bankalar aşağıda belirtilenlerden daha fazla belge isteyebilir. Bu nedenle işleme başlamadan önce gerekli belgeler için bankayı aramakta fayda vardır. 

•    Şirketinizin kuruluş belgeleri (C ve S türü şirketler için “kuruluş belgesi” ve LLC türü şirketler için ise “organizasyon belgesi”) 
•    İstihdam Kimlik Numarası (EIN)
•    Mülkiyet anlaşmaları
•    ABD adresi
•    İşletme lisansı

Bir banka hesabı açmak için ABD'ye gelmeye uygun olmasanız bile şirketimizi, siz ve şirketiniz adına bankayı ziyaret etmeye yetkilendirerek banka hesabını açabilirsiniz. Ayrıca, bankaların size aylık hesapları ve diğer banka mektupları ile dokümanlarını gönderebilmesi için ABD’de fiziksel adres de dâhil olmak üzere birçok benzeri hizmeti de sunmaktayız. Eğer daha fazla bilgi edinmek isterseniz lütfen çekinmeden bizimle iletişime geçiniz. Ekibimiz sizinle temas kurmak ve yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktadır.