Muhasebe Hizmetleri

Muhasebe Hizmetleri

Eğer bizim firmamızdan profesyonel danışmanlık hizmeti almıyorsanız, ABD’de bir şirket kurmak ya da banka hesabı açmak hem işinizi takip etmenizi zorlaştıracak hem de finansal dokümanlarınızda kargaşaya yol açacaktır. İş ve ticaretiniz arttıkça finansal dokümanlarınızın sayısı ve muhasebe kayıtlarınız artacaktır. Bu nedenle, finans ve muhasebe işlerini bizim gibi kendini işine adamış ellere teslim etmeye ihtiyacınız olacaktır. 

Öte yandan, ABD’de vergi konusu çok önemli ve hassas bir konu olup tecrübeli uzmanlarca rehberlik edilmesi gerekmektedir. Verginin gereken formatta hazırlanması, ilgili muhasebe mevzuatına göre vergi bildirimlerinin yapılması, vergi beyannamelerinin hazırlanması, çifte vergilendirmeden kaçınılması, defter kayıtlarının tutulması, bordroların hazırlanması, yerel ve online banka hizmetleri ile vergilendirmedeki avantajlı konular şirketimiz muhasebe ekibinin profesyonel yardım verdiği konulardandır. 

ABD’de ticaret ve iş yapmak isteyen bir kişinin yasal olarak kayıt yaptırması, hukuksal açıdan korunması ve uygun yöntemlerle parayı transfer edip alabilmesi için ABD’de banka hesabı açması gerekmektedir. EIN numarası alabilen bir kişi, banka hesabı açabilecek duruma gelir. 

Sizin adınıza ABD’li makamlarla muhatap olacak yetkilendirilmiş bir muhasebeci, sizin bu ülkedeki yatırımlarınızın korunması ve finansal yönetiminin kolaylaştırılması demektir. Şirketimizin muhasebe ekibince temsil edilmeniz durumunda, ABD’li bankalar ve finans kuruluşlarınca daha ciddiye alınacağınızı bilmenizi isteriz.

Sizin ve şirketiniz için en uygun muhasebe sistemlerini kurup kullanmaktayız. Tesis edilen bu sistem sayesinde bir yandan finansal dokümanlarınız kolayca kayıt altına alınarak analiz edilebilirken, diğer yandan ise gelecekteki ihtiyaçları karşılayacak muhasebe yazılımlarıyla da uyumlu hale getirilmektedir. 

Muhasebe ekibimiz, hem cari hem de tahakkuk muhasebesi konularında profesyonel yardım sağlayarak muhasebe kayıtlarınızı kolayca izleyebilmeniz, kayıtlarınızı rahat tutabilmeniz ve hesap şemanızı detaylı olarak görebilmeniz için hizmet sunmaktadır.

Sunmuş olduğumuz muhasebe hizmetleri size zaman kazandırdığı gibi öngörülemeyen ve istenmeyen olası masraflarının oluşması riskini de azaltacaktır. Ayrıca, siz ve şirketiniz için uyarladığımız bordrolama hizmetleri sayesinde hem özel istekleriniz karşılanacak hem de vergi cezası gibi durumlardan kaçınabileceksiniz.