Amerika’da Banka Hesabı Açmak: İşletmelerin Kaçınması Gereken Hatalar

Amerika’da Banka Hesabı Açmak: İşletmelerin Kaçınması Gereken Hatalar

Amerika’da banka hesabı açmak, bir şirket kurma aşamasındaki en önemli adımlardan biridir. İşletmeniz için bir banka hesabına sahip olmanız, kişisel finansal durumunuz ve işletmenizin finansal durumunu birbirinden ayrı tutmanızı sağlayacaktır. Bu, işletmelerinin finansmanını ,çok da mantıklı olmayan şekilde, kişisel hesapları üzerinden yönetme niyetinde olan küçük işletmeler ve serbest meslek sahipleri için özellikle önemlidir.

İşletmeniz için Amerika’da banka hesabı açmak size bazı avantajlar sağlar;

 • İşletmenizi tüzel kişilik olarak kurmak
 • Kişisel ve ticari finansmanınızı birbirinden ayırmak
 • Gelir ve gider takibini kolaylaştırmak
 • Çek, doğrudan mevduat, internet bankacılığı gibi çeşitli ödeme yöntemleriyle ödeme almak veya ödemeleri kolaylaştırmak
 • Muhasebe işlerinde kolaylık
 • Vergilerin daha sağlıklı şekilde takibi
 • İşletmenizin profesyonelliğine katkıda bulunmak

amerika'da banka hesabı açmak

İşletmeniz için banka hesabı açmanın faydalarına karşılık, bu süreçte potansiyel risklerle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, risklerden kaçınmak için blogumuzun devamındaki yapmamanız gereken yaygın hataları okumaya devam edin.

İşletmeniz İçin Amerika’da Banka Hesabı Açmak Doğru Bankayı Seçmeyi Gerektirir

Tüm bankalar eşit fırsatlar sunmaz. Kişisel hesaplarınız için beklentilerinizi karşılayan bazı bankalar işletmeniz için uygun olmayabilir. Bu nedenle, Amerika’da banka hesabı açmadan önce çeşitli bankaların işletme hesabı fırsatlarını iyice araştırmak ve doğru bankayı seçmek gerekmektedir.

Bir işletme hesabı açmak için başvuracağınız bankada aramanız gereken bazı önemli özellikler şöyle sıralanabilir:

 • Hesap bakiyenizi sürekli olarak gerekli minimum tutarın üzerinde tutmanız halinde sıfır bankacılık ücreti
 • Yüksek kaliteli ve sorunsuz online bankacılık hizmetleri
 • İşletmeniz büyüdükçe ölçeklenebilirlik
 • Üst düzey güvenlik ve şifreli işlemler
 • Kişiselleştirilmiş gösterge tablosu ile güvenli mobil bankacılık uygulaması

Bir LLC veya Ticari İşletme Oluşturmadan Ticari Banka Hesabı Oluşturmaya Çalışmayın

amerika'da banka hesabı nasıl açılır

İşletmenize Amerika’da banka hesabı açmak istiyorsanız öncelikle işletmeyi kurmanız gerekmektedir. Bankalar işletme kurmadığınız sürece bir işletme hesabı açmanıza izin vermez. Bunun için bir LLC veya diğer işletme türlerinden birini kurmalı ve işveren kimlik numarası (EIN) bulundurmanız gerekmektedir. Bir işletme kurarak banka hesabı açmanın size sağlayacağı birçok fayda vardır.

Öncelikle Amerika’da hangi işletme yapısının size uygun olduğunu belirlemeniz sonrasında ticari banka hesabı açmanız sizin yararınıza olacaktır.

Belgelerinizin Doğruluğundan Emin Olun

İşletme sahiplerinin yaptığı en büyük hatalardan biri, banka hesabı açarken gerekli belgeleri sağlayamamaktır. Tüm belgeler eksiksiz bir şekilde tamamlanmadığı sürece Amerika’da banka hesabı açmak imkansızdır.

Bu nedenle ABD’de bir işletme hesabı açarken gerekli tüm belgeleri doğru şekilde toparladığınızdan emin olmanız gerekir.

Çek İmzalama Yetkisinin Belirlenmemesi

Birçok küçük işletme sahibi, bir banka hesabı açarken çek imzalama yetkilerini belirlememe hatasını yapar. Bu hata, bankayla ticari işlem yapma yetkisine sahip iş ortaklarınız veya çalışanlarınız olduğunda önemlidir. Bunu belirlemezseniz çekler yoluyla işlem yapmak zorlaşabilir.

Amerika'da işletme hesabı açmak

Zorluklardan kaçınmak için, çek imzalama yetkisine kimin sahip olacağına karar verin.

Özet Olarak

Amerika’da banka hesabı açmak, işletmenizin tüzel kişiliğine ve finansal güvenirliğinizi belirlemenize yardımcı olur, kredi alma gücünüzü doğrudan etkiler. Blogumuzda bahsettiğimiz hatalardan kaçınarak işletmenizin finansman yönetimine katkı sağlayan ve riskleri azaltmaya yardımcı olan bir işletme hesabı açabilirsiniz.

Ekip Olarak Size Yardımcı Olmaya Hazırız!

ABD'de işinizi kurmak ve yürütmek için hazırlamanız gereken çok sayıda dokümantasyona ihtiyacınız var. Risklerinizi değerlendirmek ve işiniz için işletme sigortası satın almak zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz her konuda uzman olamazsınız. ABD’de çalışanları işe alma sürecinde güvenebileceğiniz uzman bir danışmanlık firması size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Deneyimli iş avukatları, pazarlama uzmanları ve iş danışmanlarından oluşan Liberty Business, gelişen bir işletmenin yaşayabileceği tüm soruların veya ihtiyaçların cevaplarını sunmaktadır.

 • Paşlaş:

Son Yazılar