Neden Amerika’da İş Hukuku Hizmetleri Almalısınız?

Neden Amerika’da İş Hukuku Hizmetleri Almalısınız?

İster küçük bir işletme ister de büyük bir işletme sahibi olun, Amerika’da iş hukukunun derin sularında gezinmek zor olabilir.

Yeni bir iş kurmayı veya halihazırdaki işinizi daha da büyütmeyi düşünüyorsanız önünüze çok sayıda yasal sorunlar ve belirsizlikler çıkabilir. Bu tür senaryolarda, işinizi yasal yükümlülüklere uygun bir şekilde yürütmek için Amerika’da uzman iş hukuku avukatlarına ihtiyacınız olacaktır.

Amerika’da iş hukuku hizmeti sunan deneyimli bir avukat sizin için hukuki boyutla ilgilenirken siz de işinize odaklanabilirsiniz. Bir profesyonelden yardım almanın size birçok fayda sağlayacağını aklınızın bir köşesinde daima tutmalısınız.

amerikada_iş_hukuku

Şimdi yazımızın devamında iş hukuku hizmetleri almanın şirketinize sağlayabileceği yararlardan bahsedelim.

Doğru İş Yapısını Seçin

İşletmenizin temelini atmadan önce doğru yapıyı seçmek vermeniz gereken çok değerli bir karardır. Bu, ileride karşılaşabileceğiniz gereksiz yasal zorluklardan kaçınmanızda size yardımcı olabilir.

Amerika’da iş hukuku hizmeti almak, şirketiniz için hangi iş yapısının (LLC, C Corporation, S Corporation...) daha uygun olduğunu bulmanızda size yardımcı olur.

İyi bir iş hukuku avukatı kurulum maliyetlerini, vergi yükümlülüklerini ve daha fazlasını değerlendirmenizde size katkı sağlar.

Fikri Mülkiyetinizi Koruyun

Fikri mülkiyet, icatları, ürün tasarımlarını, orijinal eserleri, iş hizmetlerini, ticari sırları ve logoları içerir. Amerika’da iş hukuku bilen bir avukata danışmak, işletmenizin rekabet gücünü ve benzersizliğini korumanın ayrılmaz bir parçası olan fikri mülkiyet haklarınızı korumanızı sağlayabilir. Ayrıca bir iş hukuku avukatı, sahip olduğunuz fikri mülkiyet türünü belirlemeye yardımcı olabilir ve aynı şekilde telif hakkı, patent veya ticari marka yoluyla doğru yasal korumayı önerebilir.

Ek olarak iş hukuku hizmetleri sunan hukukçular, IP ihlalleri veya davaları durumunda doğru yasal korumayı da sağlayabilir.

İş Sözleşmelerinin Hazırlanması

İş sözleşmeleri, açıkça anlaşılması ve korunması gereken bir sözleşmenin tüm hüküm ve koşullarını içerir. Bu koşullardan herhangi birinin sözleşmenin tarafları tarafından usulüne uygun olarak yerine getirilmemesi durumunda, yasal işlem ve davalarla karşı karşıya kalınabilir. Bu nedenle, iş sözleşmelerini hazırlamadan veya imzalamadan önce Amerika’da iş hukuku hizmetleri sunan bir firmayı işe almak önemlidir.

amerikada_iş_hukuku

Bir iş hukuku avukatı, bir sözleşmenin şartlarını ve koşullarını iyice gözden geçirip imzalamadan önce netlik kazandırabilir. Aynı zamanda, çıkarlarınız doğrultusunda, bir işletme veya çalışan sözleşmesi hazırlamanıza yardımcı olabilir. Şirketiniz için önemli bir anlaşma imzalamadan önce, sözleşmeyi gözden geçirmek ve haklarınızın korunmasını sağlamak için deneyimli bir avukata ihtiyacınız olacaktır.

Amerika’da iş hukuku desteği, sözleşmenin şartlarının ve sözleşmelerinin ihlal edilmesi durumunda tazminat ve yasal destek de sağlar. Bu nedenle, işletme üzerinde yasal bir etkisi olabilecek iş anlaşmalarını hazırlamak ve revize etmek için uzman bir iş avukatını işe almak şirketinizin yararına olacaktır.

Alım, Satım veya Birleşme ve Devralmalar

İşletmeniz büyüdükçe, yeni bir işletme satın almak gibi kârlı girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, şirketinizin bir bölümü gelirleri artıramazsa ve kârsız olduğu ortaya çıkarsa, onu satmak veya daha karlı bir girişimle birleştirmek de isteyebilirsiniz.

Bir iş hukuku avukatı, sizin için doğru seçeneğin hangisi olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.

Ek olarak, durum tespiti yaparak ve bir şirketin varlıklarını satın alıp almayacağınızı veya hisse senetlerine yatırım yapıp yapmayacağınız hakkında size fikir verebilirler. Amerika’da iş hukuku hizmetleri ayrıca satın alma, satış veya birleşme sözleşmelerinin yazılmasını; iş sürekliliği için izinlerin ve lisansların devredilmesini; yasal güçlükleri yönetmeyi vb. içerir. İyi bir iş avukatı paradan tasarruf etmenize ve bilinçli iş kararları almanıza da yardımcı olabilir.

Emlak Dokümantasyonu

Ticari faaliyetleriniz gayrimenkul yatırımlarını içeriyorsa, süreç ilgili yasal karmaşıklıkların derinlemesine bir analizini gerektirir. İster yeni bir gayrimenkul satın alıyor olun, ister kiraya veriyor olun, Amerika’da iş hukuku hizmetleri veren bir avukat, sürecin yasal olarak yürütülmesini sağlamak için sözleşmeleri ve belgeleri inceleyerek size yol gösterebilir.

Davalar

amerikada_iş_hukuku

İş anlaşmazlıkları ve davalar, bir şirketi yönetmenin ayrılmaz bir parçasıdır ve bunlar iş verimliliğinizi önemli ölçüde etkileyebilir. Bir iş avukatı tutmak, özellikle davalar söz konusu olduğunda, şirketinizin emin ellerde olduğunu bilerek size huzur verebilir. 

Toparlayacak Olursak...

Gördüğünüz gibi şirketiniz için kritik konularda Amerika’da iş hukuku hizmetleri almak önemli ve yatırım yapmaya değer bir iştir.

Ekip Olarak Size Yardımcı Olmaya Hazırız!

ABD'de işinizi kurmak ve yürütmek için hazırlamanız gereken çok sayıda dokümantasyona ihtiyacınız var. Risklerinizi değerlendirmek ve işiniz için işletme sigortası satın almak zaman alıcı ve ayrıntılı olabilir. İhtiyaç duyduğunuz her konuda uzman olamazsınız. ABD’de çalışanları işe alma sürecinde güvenebileceğiniz uzman bir danışmanlık firması size zaman ve para tasarrufu sağlayacaktır.

Deneyimli iş avukatları, pazarlama uzmanları ve iş danışmanlarından oluşan Liberty Business, gelişen bir işletmenin yaşayabileceği tüm soruların veya ihtiyaçların cevaplarını sunmaktadır.

  • Paşlaş:

Son Yazılar